Odborné semináře ve spolupráci s Českou komorou architektů

Prostudujte do hloubky konkrétní téma z oblasti udržitelného stavitelství.

Přední čeští profesionálové vám předají své know-how, příklady dobré praxe z ČR a ze světa, osvědčené tipy na postupy, nástroje a další zdroje informací.

Zakoupením přístupu k semináři získáte neomezenou možnost sledovat záznam semináře, prezentace v pdf včetně odkazů na zdroje.

Záznam seminářů si nyní můžete koupit online.

Online záznam semináře

Modro-zelená infrastruktura

Určitě jste již na vlastní kůži prožili negativní dopady klimatické změny na naší planetu. Trpí volná krajina, ale i urbanizované prostředí, kde často převažují nepropustné plochy a chybí zeleň. Voda je tak odváděna do kanalizace namísto toho, aby se vsakovala do podloží a je tak nenávratně odváděna z našeho území. Zadržení a využití dešťové vody je jedním ze způsobů, jak dopady klimatické změny zmírňovat

Online záznam semináře

Cirkulární architektura

Navrhnout - postavit - zdemolovat. Je i jiná možnost? Nastal čas uvažovat o architektuře, stavbách a jejich využití jinak. Celých 40 % odpadů v ČR pochází ze stavebnictví. Navíc se materiály a energie v průběhu let rapidně zdražují a některé začínají být těžko dostupné. Když se však na architekturu a stavebnictví podíváme komplexně z pohledu cirkulární ekonomiky a šetrného využívání materiálů, zjistíme, že můžeme ovlivnit významně udržitelnost staveb nejen při jejich návrhu, ale i po celou dobu jejich užívání.

Online záznam semináře

Uhlíková neutralita budov

Legislativní požadavky se zpřísňují, již více než rok jsou v ČR platné požadavky na budovy s téměř nulovou spotřebou energie a chystá se další legislativa, která bude řešit celkovou uhlíkovou stopu výstavby. Nastal tedy čas, abychom se na architekturu, stavby a jejich využití dívali jinak a uhlíkovu neutralitu a množství spotřebovávané energie řešili jak ve fázi návrhu budovy, tak i po celou dobu jejího užívání.

Online záznam semináře

Udržitelnost a historické budovy

Historické budovy v centrech měst, jejich rekonstrukce a udržitelnost. Je možné tato témata skloubit? Je možné brát ohled na zachování historické hodnoty budov a zároveň dosáhnout energetické účinnosti a udržitelnosti? Lze na historických budovách instalovat moderní technologie, nebo je to z důvodu designových omezení a předpisů pro ochranu památek příliš velká výzva?

Online záznam semináře

Adaptace budov

S blížícím se létem se více než po zbytek roku skloňuje otázka připravenosti měst na horké počasí. Podle klimatologů se budou letní teploty stále zvyšovat, jak je tedy možné budovy a veřejný prostor na měnící se klima adaptovat a kde se můžeme inspirovat? Co by městům pomohlo adaptovat se na vyšší teploty? Jaké technologie máme k dispozici a jaké jsou s nimi spojené náklady? A lze budovy a prostory adaptovat i bez použití technologicky náročných řešení?